| enya_2479 a întrebat:

Un lift urca cu ca persoane n etaje. Care este probabilitatea ca la orice etaj sa coboare cel mult o persoana? (n mai mare sau egal ca). Funda pentru cine ma ajuta big grin

Răspuns Câştigător
| RoxiiSiAtat a răspuns:

Probabilitatea este egala cu raportul dintre nr cazurilor favorabile si nr cazurilor posibile.

Eu as spune ca/n thinking poate n`am inteles bine problema

5 răspunsuri:
| cornel a răspuns:

Nu am inteles nimicstraight face scrie si tu mai corect.

| Lady a răspuns:

Idem @FinestSelection

| T2S a răspuns:

M-am pierdut de la partea cu "un lift urca cu ca" big grin

| enya_2479 explică:

Un lift urca cu ca persoane, n etaje. Care este probabilitatea ca la orice etaj sa coboare cel mult o persoana? (n > sau egal cu ca)

| enya_2479 explică:

Eu cand scriu scriu cu ca de la kilogram dc mi se modifica x-(