| UchihaShisui88 a întrebat:

Vrea sa stiu si sa fiu lamurit in legatura cu unele lucruri.De ce unele fete posteaza pe facebook statusuri de dragoste,adica nu am nimic impotriva dar unele la fiecare minut bun ceva trist si romantic... mi sa pare ca o fac sa li se dea dreptate waiting
Desigur poate unii imi vor comenta imediat dupa asta, dar vreau sa stiu decat este facebookul mai nou o telenovela?
Mai exista si Hi5 raised eyebrows!

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Lipsa crancena de ocupatie

| xClementine a răspuns:

Pai mai nou, facebook-ul devine un fel de Hi5, din moment ce toti s-au mutat de-acolo aici si au inceput sa-si dezvolte cam aceleasi obiceiuri. Multi dintre noi am fugit pe facebook ca sa scapam de specimenele de acolo. Parerea mea e ca tipele de genu' fac cerseala de mila la greu, ca si cum s-ar astepta sa le comenteze o gramada de lume si sa le-ntrebe daca li s-a intamplat ceva sau mai stiu eu ce alte bazaconii. Facebook-ul ar trebui folosit doar pentru poze, informatii care intr-adevar sunt importante, ca sa tii legatura cu persoanele la distanta si sa-ti regasesti prietenii din copilarie/tinerete, sa discuti chestii cu colegi, amici, nu neaparat ca sa informezi lumea ce nefericiri si esecuri ai tu in dragoste, nu ca ar interesa pe cineva, dar unele dintre ele nu pot intelege. De obicei, cam duc lipsa de complimente si compasiune, si totusi, o tin sus si tare ca ele nu vor mila, vor doar intelegere.Yeah sure.

| Epigonul a răspuns:

Deoarece asta este nivelul acelor fete, atat pot ele. Facebook-ul daca ar fi numai o telenovela, ar fi ok, dar este o arma de spalare pe creier si spionaj in masa.Hi5 mai exista, dar nu il mai utilizeaza nimeni.Noroc!

| Lionsgate a răspuns:

Pai vreau sa se bage in seama sa fie vazute de baieti, nu vreau ca ele da intre pe baieit si tu sa intri pe ele.

| BrokenWings a răspuns:

Crede-ma ca si eu m-am acrit de o gramada de Miss-Univers-ite care duc lipsa de atentie. Nu e degeaba retea de socializare, dar ele chiar nu au o viata sociala adevarata, frate! Din 2 in 2 minute devin cele mai mari filozoafe ( bineinteles ca si eu stiu sa caut pe google si apoi sa dau un copy-paste) posibile de parca ar urla in gura mare : "dati-mi dreptate! si daca tot ati trecut pe aici mai dati si un like ca nu va doare mana!"

Penibil! Daca ajungem sa postam poze zilnic numai de dragul de a fi o persoana importanta nu stiu ce sa mai zic...macar de ti-ar aduce o paine pe masa camioanele acelea de like-uri, dar nu! Esti mare si tare pe fb si cand iesi in lume te pitesti ca un schizofrenic oh go on

| UchihaShisui88 explică (pentru BrokenWings):

Asa-i prea multe fite pe capul unora, multa cultura nu au ..petrec serile prin cluburi, nu invata, si mai au unele numai curcubeuri in capula, satul pana peste cap straight face

| ToraToraTora a răspuns:

Nu stiu daca ti-ai dat seama dar majoritatea fetelor din Romania sunt proaste laughing. Poate ca in alte tari sunt mai destepte laughing