| Tataru_Ionut_2001 a întrebat:

Vreau sa vand un laptop pe olx, cum il impachetez daca nu am cutia lui?

7 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Faci rost de o cutie, desigur. E furat sau ce, cum de nu ai cutia, ca daca discutam de ala de care intrebai mai ieri-alaltaieri si era model destul de nou. P.S. Solutie geniala - iei o geanta de laptop de-aia de vreo 50 RON, il bagi in ea, mai adaugi ceva pungi/polistiren/cirpe/ceva ca sa il protejeze de socuri si ai rezolvat problema.

| Tataru_Ionut_2001 explică (pentru GabiDumitrescu):

E laptopul de acum 2 3 ani si am aruncat cutia

| JicaContra a răspuns (pentru Tataru_Ionut_2001):

Nu sunt deschise magazinele de specialitate sa cumperi folie cu bule
trebuie sa gasesti o cutie, in care sa incapa, dupa care, daca, chiar nu ai cu ce sa o umplii, ultima solutie e hartie mototolita, strangi cat mai tare fiecare mototol si o umplii cu asa ceva pe jumatate, pui laptop-ul si apoi o umplii de tot

SAU, da telefon la firma de curierat, 99, 99% CA AU SOLUTII PENTRU ASA CEVA si poate sa vina curierul cu ele!

| Tataru_Ionut_2001 explică (pentru JicaContra):

Pot sa comand curier de la olx. o sa vina sa imi impacheteze ei prdosusul?

| JicaContra a răspuns (pentru Tataru_Ionut_2001):

Nu stiu, poti sa dai telefon
insa 99% ca au solutii de impachetare, pentru ca au clienti care trimit un pachet pe an, asa ca s-ar putea sa nu aiba de unde ambalaje

DA TELEFON SI INTREABAwinking... asta e cea mai buna solutie!

| Andreeush a răspuns:

Caută altceva în care să îl pui.

| oz_1736 a răspuns:

Il pui intr-o cutie de pizza.