| dianaandra1467 a întrebat:

TPU! Vreau sa invat tabla inmultiri cu 3 mai usor.Stiu ca cele mai usoare sunt cu 1 si cu 10. FUNDOAIA!

Răspuns Câştigător
| ProCoSmYn a răspuns:

Uite spui:3+3=3x2 3+3+3=3x3 si tot asa

4 răspunsuri:
| ProCoSmYn a răspuns:

NσMυѕιcLιƒє imi pare bine ca ti-am fost de ajutor! o zi buna in continuare

| KellyGreen a răspuns:

Draga mea cea mai buna metoda e sa inveti pe de rost iar apoi prin exercitii recapitulezi continuu. Si sa stii ca tabla inmultiri cu 0 e cea mai usoara pentru ca da mereu 0.

| dianaandra1467 explică:

Eu am 10 ani!
Draga

| Roxana_2818 a răspuns:

Doamne! ce cauti la 7 ani pe TPU? straight face la varsta ta nu stiam ce-i ala calculator