| DiCaprio66 a întrebat:

Salut tuturor!
Am revenit pentru un al doilea subiect ce ar putea sa va intereseze. Cum ar fi serialul de succes "Prison Break", voi ce parere aveti despre el? Actorii isi joaca bine rolurile? Cum decurge actiunea? Vi se pare plictisitor?
Eu sincer sa fiu am vizionat intreg serialul de la primul sezon la ultimul si am ramas profund impresionat de el, clar este cel mai bun serial vazut de mine vreodata. M-a tinut in suspans de la inceput pana la sfarsit. Ce actori va plac cel mai mult? Ati mai vrea un serial de genul asta? Cu aceeasi actori? Ce parere aveti despre Wenworth Miller ( Michael Scofield in film ) dar despre Sarah Wayne Callies ( Sara Tencredi )?
Va astept recenziile mai jos!

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Am vazut serialul de 2 ori, e bun serialul, si actorii dar suspansul e cel care atrage. Breaking Bad are actori mult mai buni spre exemplu, insa suspansul nu e atat de intens. Nu mi a placut niciodata Sara ca pesonaj, poate nu e bine jucat de Sarah

| musiiic a răspuns:

Eu am văzut serialul de 2 ori, dar nu pot spune că e serialul meu preferat. E unul dintre cele care îmi plac cel mai mult sigur! Nu am avut vreun actor preferat pe parcursul serialului, iar finalul a fost nasol pentru orice persoană care a văzut serialul, zic eu.

| DiCaprio66 explică (pentru musiiic):

Finalul a fost nasol pentru ca acest serial trebuia sa se termine intr-un final. Daca s-ar fi terminat frumos n-ar mai fi impresionat prea tare, Michael oricum rezolva probleme mereu eram cam satui de 'rezolvarile lui'.

| SalvatoreLeon a răspuns:

Un serial epic, tocmai acum 5 minute l-am terminat de vazut, bine e a 5 a oara cand il revad. Chiar daca nu este genul meu, eu sunt mai mult genul Dexter, Hannibal, insa serialul asta are ceva special care nu ma plictisesc niciodata de el. Sezonul 1 a fost cel mai bun si toata lumea zice asta, 2 asa si asa, 3 a cam stricato, si 4 a fost bestial cand sa dezvaluit totul, si am aflat cine a ordonat toate miscarile din serial, si cine este compania cu adevarat. Pot sa zic ca in realitate Compania=Masonii/Illuminati. Insa finalul a fost foarte trist din punct de vedere artistic a fost un final foarte bun insa nu a fost pe placul meu parca nu voiam sa moara Michael si as prefera o continuare chiar daca n-ar fi iesit bine conteaza sa mai am la ce ma uita happy. Bine ar fi putut sa faca si una cu fiul lui Michael cand era mai mare erau multe posibilitati. Personaje Principale: Michael, T-Bag, Kellerman, Mahone si as mai putea sa zic si Sucre. De fiecare data am varsat cateva lacrimi cand a murit Bellick si la final Michael. Din punctul meu de vedere ramane serialul numarul 1 (chiar daca nu este genul meu)

| SalvatoreLeon a răspuns:

PS: Singurul serial care mi-a dat dependenta si nu doar mie majoritatea persoanelor care s-au uitat, primul episod e ca prima doza de heroina happy, si de acolo incepe nebunia. L-am mai vazut si cu alte persoane cum se termina episodul incepeau toti mai baga unul mai baga unul numai puteau rolling on the floor

| DiCaprio66 explică (pentru SalvatoreLeon):

Cam asa si la mine laughing
Acum am inceput Teen Wolf si sunt placut impresionat de serial, sunt la zi cu el, astept sa ajunga si sezonul 4, am auzit ca prin vara.
Ceva sugestii?