| mickeye a întrebat:

Aș vrea și eu să cunosc noțiuni de mecanică auto. Adică să știu din ce este alcăuită o mașină.
Adică nu șasiu, caroserie și roți..Detaliat(etriere,tamburi etc).
Eventual cu niște poze și niște explicații, din care și un copil de 10 ani poate să înțeleagă ceva. Nu vreau să mă fac mecanic auto dar toți prietenii mei se pricep la mașini și aș vrea să învăț și eu câte ceva. Măcar să pot recunoaște fiecare piesă,componentă a unei mașini, de la etrier la duză injector.
Mulțumesc.

2 răspunsuri:
| al3utzu a răspuns:

Eu am un proiect despre majoritatea pieselor pe logan diesel. Imi lasi o adresa de email pe privat, si imi reamintesti ce vrei. Bafta!(chiar e bun proiectul si te pot ajuta!)

| Rogger14 a răspuns:

Ia programul de pe net. El e auto B +. Il descarci si vezi ca dupa ce il instalezi ai acolo si cursuri de mecanica si ce vrei tu. Funda daca nu te superi.