| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa ma ajutati!
Am schimbat antivirusul la calculator AVIRA si dupa ce s-a pus nu-mi mai lucreaza scaipul, as vrea sa stiu de ce?
Multumesc

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce e ala "scaipul"?

| happy31animation a răspuns:

Eventual ai putea chema un specialist

| Cloudless a răspuns:

Haa, iti dau raspuns, da posteaza in categoria corecta de acum. Fiecare antivirus vine cu propriul firewall, firewall-ul fiind un sistem de protectie impotriva fishing-ului de date ( furt de identitate etc ). Este posibil ca avira sa fi considerat ca skype este posibil sa acceseze informatii cu caracter persoanl si de aceea la blocat. Recomand intrarea la setarile antiviruslui si adaugarea Skype-ului la white list ( lista cu exceptii de la blocare si scanare ). Succes. P.S. ia lectii de engleza.

| Bajmatara_Raul_1995 a răspuns:

In primul rand, aceasta intrebare trebuia pusa la categoria tehnologie, nu auto-moto. In al doilea rand, se scrie skype