| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa imi cumpar o masina pana in 3000 de euro. M-am gandit la un seat leon 1.6 2002-2004, cu climatronic, cb. Merita?

Răspuns Câştigător
| OnuOnulică a răspuns:

Salut
Da, merita!
Bafta!

12 răspunsuri:
| BassHunter13 a răspuns:

Acuma depinde ce vrei... Daca vrei Benzinara poti sa optezi pentru Leon Euro4 Timbru pana in 300euro! Dar eu ti-as recomanda un Golf4 1.9TDI 131CP tractiune integrala!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai grija la taxa de timbru. un leon de prin 2002 te mai costa vreo 700E inmatriculatul

| Bilva_Clau_1993 a răspuns (pentru suntserios):

M-am interesat la euro 4 e undeva max 300

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Nu gasesti Seat adevarat pana in 3000 Euro. Poate doar o rabla.

| sakki a răspuns:

Iti iei o skoda octavia cu banii astia!

| Chaos888 a răspuns:

Eu as merge pe un BMW 520 din 2000-2001

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns (pentru Chaos888):

Te-ai intrebat daca e in stare sa stapaneasca asemenea masina? Ai condus vreodata asa ceva?

| suntserios a răspuns (pentru MultPreaInteleptulTractorist):

Tu crezi ca le pasa copiilor astora de 18 ani ca nu au deloc experienta la volan si bmw au propulsie. Crezi ca lor le pasa ca masina are 20 vechime? Crezi ca le pasa ca la un litru de benzina arsa polueaza cat 10 loganuri noi?

Eu stiu una si buna... bmw => mare smecher.

PS: Bilva_Clau_1993 nu ma adresam direct tie. Asa in general la astia de recomanda BMW de vreo 20 ani ca prima masina

| Bilva_Clau_1993 a răspuns (pentru MultPreaInteleptulTractorist):

Stai linistit am 2 ani de practica, condus in fiecare zi masina personala, si am mai condus si alte masini, bmw 520 - taxe mari, intretinere scumpa!

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns (pentru Bilva_Clau_1993):

Si, 2 ani vechime ti se par multi? Ca unii au zeci de ani vechime si sar cu ele in pomi? Ce experienta ai? (asta se masoara in km, nu in ani)

| Bilva_Clau_1993 a răspuns (pentru MultPreaInteleptulTractorist):

Voiam sa zic ca nu sunt la inceput de drum, si ca as putea stapanii un 520, am cerut o parere daca se merita modelul(leon), restul sunt detalii care ma privesc pe mine.

| Bilva_Clau_1993 a răspuns:

Eu voiam doar o parere despre acest model daca merita sau nu achizitionat.