| anonim_4396 a întrebat:

Am un Seat Leon 1M din 2006, si as avea o problema. Boxele de pe partea dreapta nu functioneaza cum trebuie. Se aud mult mai incet fata de cele de pe partea stanga si nu au bass deloc. Balance-ul este setat bine (am verificat). Din ce cauza ar putea fi? Va multumes.

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Verifica mufele din spatele radioului.
Daca nu e de la mufa sau cablaj, probabil s-a ars finalul din radio.

| Indres_Petrea_2000 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Aha. Dar pe o parte sa functioneze bine si pe o parte nu?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Indres_Petrea_2000):

Da. Mie imi tot iese mufa din spatele playerului, si incepe sa se auda rau pe partea stanga.
Si am patit sa vreau sa vand un player bun, a venit omul cu Golf 4, mufele identice, la el nu se auzea pe dreapta deloc. L-am pus inapoi pe masina mea, se auzea fara nici o problema. Si la el se auzeau difuzoarele de pe dreapta bine, cu playerul lui.
Mufele de proasta calitate isi spun cuvantul.

| Indres_Petrea_2000 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

O sa incerc. Sa vad cum il pot da jos