| anaaniela a întrebat:

Buna!
Dupa cat timp te baga instructorul auto in oraş? Cand considera el ca esti pregatit sau dupa un anumit numar de sedinte?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Dupa 1 zi de mers in zone cu putin tranzit te scoate treptat prin locuri care devin grele pentru incepator pana se obisnuieste

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cand termini sedintele de teorie si dai iesirea din sala

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu in prima "ora" de condus am mers la drum lung, serpentine noaptea, oras + cateva drumuri comunale.
Depinde de instructor, si de pricepere. Daca nu ai mai condus niciodata, primele ore se fac in poligon, sau intr-o parcare goala, pentru a invata comenzile masinii.

| anaaniela explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Da, eram curioasa. Eu nu am stiut sa merg direct, prima ora am mers pe drum drept si apoi m-a bagat in oras. Si eram curioasa laughing

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anaaniela):

Pai cam la fel a facut si cu mine, doar ca au fost si serpentine "pe acolo". Era trafic foarte lejer.
Doar elevii care nu reusesc sa pastreze directia ori sa plece usor de pe loc, fac "antrenamente" in parcare, pana se invata cu comenzile.