| dani_7506 a întrebat:

Inainte v-am intrebat de loganul 1.2. Ce ziceti de Logan 1.5 dci 75 cp. Doresc ceva pareri de la posesori, cum se comporta, probleme cu ea. Ala imi trage remorca?

Răspuns Câştigător
| cossmy a răspuns:

1.Sry ca raspund, nu am aceasta masina dar stiu cam ce si cum 2. este diesel, are cuplu mare, iti trage si 2 remorci. Este un motor de Renault, destul de fiabil si cu un consum bun.Merge si la viteza si in sarcina. Mi se pare excelent pentru ceea ce ai nevoiewinking

4 răspunsuri:
| Broadband a răspuns:

Iti spun sigur ca pe logan 1.5 dci am facut scoala de soferi mai acum 1 saptamna am terminat,
se comporta destul de bine, are forta, cutie de viteze merge foarte usor, consum mic(5, 6%),
vorba lui cossmy "trage si 2 remorci.
motorul nu te lasa cand tie lumea mai draga,
am mers cu viteza a 3a cu 110kmh.
daca ai norocul sa prinzi unul nou, te scoate la pensie.

| Sofer a răspuns:

Fata de logan 1.2 care e slab. 1.5 dci isi face treaba perfect datorita cuplului care il are.

| CiprianDCY a răspuns:

Te scoate la pensie laughing)...cum avem motorina "de buna calitate" nici 60. 000km nu faci cu el...sa vezi cand ti se strica injectoarele laughing

| sykygea a răspuns:

Sal.Depinde si de cum ai grija de masina.Intr-adevar consuma putin, dar ai foarte mare grija cu injectoarele ca sunt cam pretentioase.Iti recomand un 1.4, care este mult mai bun, fiabil si silentios.Parerea mea