| anonim_4396 a întrebat:

Se poate limita un Kawasaki zxr 400 de 65 cp pe 47? sa pot conduce cu A2.

Răspuns Câştigător
| iulain13 a răspuns:

Se poate prin mai multe metode, cea mai usoara ar fi sa inlocuiesti cdi.ul tau cu unul limitat, nu stiu daca gasesti unul care sa.ti limiteze puterea la 47 de cp exact insa ai putea incerca. Eu am un cdi limitat pentru sportive care iti limiteaza turatia la 5000 de ture, l.am avut pe a mea, nu stiu daca se potriveste si pe modelul tau si nu stiu nici cati cai iti raman tie pe la turatia aia dar cred ca vei prinde maxim 140-150 intr.a 6-a, la mine prinde 80 maxim pe motor de 30 cai. Sau alta varianta ar fi sa pui cdi-ul inainte sa o duci la inmatriculare, iar dupa ce e gata sa.l scoti si cu asta basta.