| gaby5995 a întrebat:

Se poate sa fac scoala de soferi in Bucuresti daca am domiciliul in alt oras?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Scoala de conducere o poti face oriunde in Romania dar examenele trebuie sa le dai in judetul de domiciliu sau de resedinta (flotant).
Pentru a te ajuta la examinarea practica este bine sa faci scoala de conducere acolo unde vei sustine si proba practica, deoarece vei cunoaste, cat de cat, circulatia in orasul respectiv.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Scoala o faci unde vrei in Romania, examenul doar in judetul de resedinta sau unde ai viza de flotant

| AndreiWeisz a răspuns:

Nu. De ce ai vrea sa faci scoala in Bucuresti? laughing e aproape garantat ca iti pici examenul la prima incercare. Mai bine un oras mai mic, il iei mai usor.

| suntserios a răspuns (pentru AndreiWeisz):

A zis scoala nu examenul

| AndreiWeisz a răspuns (pentru suntserios):

Mno tot mi se pare ciudat, mai bine se obisnuieste un pic cu orasul in care va da si examenul.

| marin81 a răspuns:

Da, dar examenul trebuie sa il dai in orasul de domiciliu!