| Ceza_Anca_1992 a întrebat:

Pot face scoala de soferi in orasul in care mam nascut desi mam casatorit in alt oras si am domiciliul acolo?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate, dar examinarea se face numai in judetul de domiciliu sau de resedinta (flotant), ti-am citat prevederea la cealalta intrebare.
Si este mai bine sa faci scoala acolo unde vei sustine examinarea, pe timpul scolii te mai obisnuiesti cu traseele din resedinta de judet unde vei sustine testul practic.