| Andrewe a întrebat:

Buna seara, a reușit cineva sa denunte asigurarea RCA la euroins? Și a primit banii înapoi de la fga?
Am trimis mail la ambele instituții de doua săptămâni și nu am primit răspuns.

1 răspuns:
| NumănumescBrBr a răspuns:

Termenul legal de soluționare a unei plângeri este de 30 de zile lucrătoare, iar în cazul în care nu primești un răspuns în acest interval, ar trebui să contactezi instituția în cauză pentru a afla starea de rezolvare a plângerii tale. Poți încerca să contactezi Euroins și FGA telefonic sau să îți faci o programare la sediul lor pentru a discuta cu un reprezentant și pentru a clarifica situația ta.