| VladVladut19941 a întrebat:

Am luat recent o masina opel astra. Si cand dau sa pornesc muzica nu merg numai boxele din spate. Am dat jos casetofonul si are o grămadă de fire care nu-s la locul lor...stie careva cum le montez sa meargă toate boxele? Fata spate?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Http://images.restomods.com/......ESS_57.JPG
Cu mufa de sus ai treaba. Spor!
Vezi ca la Opel difera firele de +12v (galben si rosu), trebuie inversate in caz ca nu le-a pus cum trebuie cel dinainte.
Si la difuzoare trebuie sa inversezi uneori firele, deci ia un multimetru si vezi care cu care "pusca".
Daca nu ai experienta cu asa ceva, nu te baga, ca nu o scoti la capat cu bine.