| RoninKuzuri a întrebat:

Am o problema, astazi cand mergeam cu masina (Opel Frontere) am dat intr-o groapa foarte adanca cu 50km/ora, iar in acel moment mi s-a opri casetofonul si nu a mai mers cam 15 min, casetofonul fiind cel original, iar dupa ce a inceput sa mearga boxele de pe usa stanga si din portbagaj nu mai merg. Care ar putea fi cauza si ce as putea sa ii fac?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Eu imi faceam probleme la pivoti, planetare etc. Nu la un casetofon.

| RoninKuzuri explică (pentru darrio2007):

Din moment ce am mai mers 150 km cu ea dupa si nu a avut nimic, nicio bataie, nu scartaie nimic, doar casetofonul, atunci imi fac griji pentru el

| Violleta2022 a răspuns:

Da-l naibii de casetofon si boze, ca de alea nu ai nevoie la masina. Mai importante sunt: rotile, pivotii, planetarele, geometria rotilor.

| sierra1 a răspuns:

Desfă uşa, măsoară boxa şi vezi care e problema: traseul, boxa, contactele. Mai verifică ieşirea din aparat (canalul stânga)

| OldSoul a răspuns:

Scoate casetofonul si baga bine mufele in el.
Din ce ai spus tu, probabil de la vibratii au iesit mufele si de acolo problema.