| alexutzu08 a întrebat:

Cam cat consuma aproximativ OPEL Astra 1.4 benzina din 1994?

3 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Papa destul. Sunt motoare vechi si nu prea tineau cont de benzina consumata nemtii in perioada aia. In oras ia un 10, si afara un 6.5-7 o masina buna, dar fiind din `94, posibil sa fie cam uzata si sa creasca si consumul cu vreun litru... depinde in ce stare este!

| baru a răspuns:

Sall. 6 la suta. Dupa viteza de 90= 100, creste consumul la 7, 7, jumate. Sunt motoare vechi, dar merg bine. Pa!

| NewLife18 a răspuns:

Are un prieten exact masina asta si a spus ca consuma 7l/100.O cifra buna in comparatie cu anul masini