suntserios
| suntserios a răspuns:

In oras sare lejer de 12. in afara un 8 probabil, dar cand iti iei bmw cu motor de 2l nu ar trebui sa te intereseze consumul

| Celcareajuta a răspuns:

Eh, consumul te intereseaza la orice masina si motor...eu sunt convins ca sare usor de 12 L in Bucuresti. Iti recomand un diesel pentru ca sunt mult mai economice si trag frumos.

si acum ceva wow: BMW 535xD din 2013 - motor de 3.000 diesel 4x4 automat consuma...ghici...7L in Bucuresti happy si extern undeva pe la 5 laughing acu pretu masinii imi cam produce un mini heart-attack da e interesant acest consum. Gen dai la inceput o galeata de bani dar daca faci 200.000 cu ea economisesti o alta galeata laughing

| Florian20405 a răspuns:

Mediu daca mergi linistit cam 8%, sa nu uitam e motor de 2000 si benzina, daca era 1.6 posibil 7 dar asa...
bafta!

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Florian20405):

E benzina si e si de 2000 cmc. Cum naiba sa consume 7-8%? Si 1.6 iti ia 12 in oras, 2.0 te duce la cifre impresionante mai ales ca trage o caroserie foarte grea sarita bine de o tona jumate.
Poate doar in sat sa consume 8%, si asta la viteza constanta de 50 km/h primavara si toamna in treapta a V-a.

| critikl a răspuns:

Constructori presupun că ar zice în medie de 7-8% având în vedere că este euro 4 dar stai liniștit sare de 10-12% debinde și de tine...

| Alexandru942 a răspuns:

Cel mult 7%