| TipulAnonim a întrebat:

Cat la suta consuma masina asta http://www.autovit.ro/audi-a6-C33633557.html?

Răspuns Câştigător
| 0rlando a răspuns:

Mixt: 6,1
Autostradă: 4,7
Oraș: 8,5
Dar trebuie ținut cont de faptul că astea sunt valori de fabrică, testate în condiții ideale. Este foarte posibil să difere consumul în realitate.
În funcție de stilul tău de condus și de zona prin care utilizezi mașina, poți scoate un consum mai bun, sau mai rău. Astea sunt doar valori de reper.

3 răspunsuri:
| ȘefuLaValută a răspuns:

Am avut si eu la fel si dupa ce s-a facut rodajul, intr-un oras mediu ca marime lua 6.5% cu un stil de mers normal.A mea era din punct de vedere tehnic perfecta, altfel nu faci consumuri din astea, ai grija la kilometri si la starea mecanica.Insa sunt prea putini cai 140 pentru o masina de 1.650-1.700 kg, mai bine iei un A4 din 2007 sau un 2. 0TFSI(benzina) ori un 2.7 TDI ca urmeaza sa se micsoreze impozitul pentru motoare peste 2000 cm.La 2.7 TDI majoritatea au quattro si e super dar mai creste consumul.