| AlexMaftei2001 a întrebat:

Cat costa manopera pentru schimbarea cutiei de viteze la un Golf 4 1.6 benzina?

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

300-600 de lei, in functie de mecanic.
Ia in calcul costul uleiului si eventual al ambreiajului nou.

| SoulReaver a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Preturi bune aveti, mie mi-a cerut 1000 de lei pe schimbat chitul de ambreiaj. Cutia merge bine. Daca trebuia intervenit cred ca ajungeam pe la 1500.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru SoulReaver):

Depinde unde mergi... Eu am garaj propriu, nu plătesc chirii.
Dar de multe ori sunt scumpi tocmai ăia care au garaje simple, că se chinuie mult la fiecare mașină, din lipsă de experiență și scule.

| MGkSefu a răspuns:

Adu o la vericu ca te rezolv cu 500