| anonima1708 a întrebat:

Cat de buna este masina toyota celica sau mazda miata? Sunt masini asemanatoare care sunt mai bune dar au si un pret accesibil?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Masinile de 20-30 de ani se conduc foarte misto, in principiu. Sunt si exceptii, dar nu e cazul la Toyota.
Insa o Celica gasesti greu si e foarte scumpa... Probabil vei fi nevoita sa te orientezi spre ceva mai usor de cumparat.
https://www.olx.ro/......gdYlQ.html
https://www.autovit.ro/......H5Ntc.html

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Despre Mazda Miata nu stiu, insa de Toyote m-am convins ca sunt bune.
Depinde la ce te referi cu "mai bune".
Cea mai rapida masina nu va fi cea mai fiabila, iar cea mai fiabila nu va fi cea mai rapida.
Iar una fiabila, rapida si frumoasa, nu va fi ieftina.
Alegerea se face in functie de buget si asteptari. Daca nu ai buget mare dar vrei coupe accesibil, iei Opel Tigra. Sau Hyundai Coupe (dar e urat).
Te mai poti uita si pe la coupe-urile de la Mercedes si bineinteles BMW. Nu-s deloc inovatii tehnice, dar sunt masini comode, frumos finisate, cu preturi foarte mici la mana a doua.
Mai exista si masina cu nume de aeroterma, VW Scirocco. De afara ai zice ca e tot coupe-sport, dar mi-e teama ca are in ea tehnologie de naveta. Nu recomand.

| anonima1708 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu prea le am cu masinile si nici nu stiu de unde as putea invata despre ele.
Sunt incepatoare dar imi plac mult tipul asta de masini sport dar vechi, cum arata, ca nu stiu cum sunt la condus laughing

| johnnny123 a răspuns (pentru anonima1708):

Dacă nu le ai cu mașinile nici pe parte de condus nici pe parte tehnică, atunci ar trebui să eviți genul ăsta de mașini.

Celica este o mașină pentru entuziaștii condusului și tuning-ului, nu pentru începători. În plus, având în vedere că nu se mai fabrică din 2006, este foarte greu și scump de întreținut.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonima1708):

Masinile de 20-30 de ani se conduc foarte misto, in principiu. Sunt si exceptii, dar nu e cazul la Toyota.
Insa o Celica gasesti greu si e foarte scumpa... Probabil vei fi nevoita sa te orientezi spre ceva mai usor de cumparat.
https://www.olx.ro/......gdYlQ.html
https://www.autovit.ro/......H5Ntc.html

| VoidEternal a răspuns:

Miatele sunt printre cele mai apreciate mașini de entuziaști. Au un feeling foarte plăcut la condus sportiv și chiar daca nu sunt mașini rapide, sunt genul de mașini cu care chiar poți să simți bucuria de a conduce. YouTube are nenumărate video-uri in care poți afla mai multe despre ea.