| valentin623 a întrebat:

Cat e asigurarea, impozitul la un ford focus st 2.5 motor 226 HP motorul are 2500 centimetri cubi si este euro 4. Impozitul si asigurare pe numele unui om de 55 de ani care are permis de mult timp mai exact de 34 ani cam cat ar costa?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform Codului fiscal impozitul anual ar fi de 936 lei. Fiind un impozit local ar putea fi mai mare decat aceasta suma, consiliul local il poate mari cu pana la 50%. Impozitul exact il afli de la compartimentul de impozite si taxe al localitatii tale de domiciliu.
La fel asigurarea RCA o afli de la o societate de asigurare sau gasesti pe internet calculator si introduci datele cerute.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Ai simulatoare (calculatoare )pe google.