| marian_andon a întrebat:

Cat timp trebuie purtate lamaile in geam? Semnele de incepator stiu ca se tin 1 an, insa daca tu ai luat permisul, nu ai mai condus deloc apoi, a trecut anul de cand ai carnet si dupa te apuci de condus, va trebui sa porti lamaile sau nu?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Doar 1 an de la obtinerea permisului pana la completarea celor 365 zile indiferent ca ai condus sau nu raman pe masina personala sau care o conduci cand esti la volan

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e obligatoriu, ca politia nu te intreaba cat ai condus tu in primul an.

Răspuns utilizator avertizat