| Geany_Vlad_Si_1994 a întrebat:

Cate ore de condus se fac pe zi la categoria B?
Este un anumit regulament care interzice instructorului auto sa faca mai mult de 1 ora cu elevul?
Cineva mi-a spus ca facea 2 ore pe zi si eu fac doar 1 ora pe zi... de ce?

Răspuns Câştigător
| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Pentru ca-ti ia banii. Nu este astfel de regulament. Sunt masuri strict arbitrare. Spune-i vreo 2 de familie, sau ameninta-l ca-l schimbi ca instructor cu un altul.

| Geany_Vlad_Si_1994 explică (pentru Lucian_Magnus_1980):

Da... cred ca asta este unica varianta, din cate am inteles nici nu o sa fac toate orele, din 30 de ore de condus fac doar 20 cred, si mi-a spus cineva sa imi opresc 2 ore de condus sa le folosesc cu 2 zile inainte de examen.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Fiecare scoala are regulile ei

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu faceam si 6 ore intr-o zi, dupa care s-a intamplat sa nu ma mai intalnesc cu instructorul si cate doua saptamani.
In acte insa era cu totul alta situatie, am impresia ca eram trecut cu o ora sau doua chiar si atunci cand nu ne intalneam, deci s-ar putea sa fie un program ce trebuie urmat de toate scolile.

| darriya a răspuns:

Eu am facut 1:40 de min.pe zi 2/3ori pe sapt...dar daca zici ca faci in fiecare zi e ok... obiligatoriu e sa faci de 3ori pe sapt..eu faceam aproape 6ore in 3zile tu faci in 6 zile poti sa-i spui ca nu iti convine asa si sa faci doar de 3ori cate 2ore