| razvandinu a întrebat:

Ce e mai bun un ford focus 2001 sau un opel astra2001

Răspuns Câştigător
| Rolandgl a răspuns:

Ca model 2001 Focus arata mai bine decat astra, dar daca te gandesti la intretinere pentru acestea doua, astra mult mai ieftin la piese. De asta umbla si vorba la romani ca este mai ieftin la intretinere decat loganul. Depinde de alegerea ta dar oricum eu te sfatuiesc sa mergi pe Astra. funda?

4 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Depinde ce bani ai pentru intretinerea masinii ulterior. Per ansamblu eu as merge pe Ford Focus dar este putin mai scumpa intretinerea, nu cu mult dar este, daca vrei ceva mai ieftin de intretinut dar care sa nu se ridice la nivelul unui Ford mergi pe Astra!

| IMC90 a răspuns:

Ford focus
Dar oricum, Ford Focus Nu este facut in America iar Opel Astra (desi tine de GM) nici macar nu este o marca destinata americanilor (stiu ei mai bine de ce). Si nu este facut nici macar in Germania...

| bogdytzu a răspuns:

O skoda octavia dieselwinking garantez