| Vlad2Vlad98 a întrebat:

Ce masina recomandati pentru un incepator? Am carnetul de 3 saptamani si le-am cerut parintilor mei o masina iar ei mi-au spus ca daca gasesc o masina buna si care imi place, pana in 7000-7500 euro mi-o cumpara. Nu vreau clasa mica, pana acum am condus masinile tatalui meu si masina mamei mele si m-am descurcat cat de cat ok cu urmatoarele masini:
-Opel astra caravan 2003 (1.7 diesel, masina folosita in trecut mai mult pentru carat)
-Audi A8 2011 (3.0 diesel, motor cam mare pentru un incepator spune tatal meu)
-Renault Latitude 2011 (2.0 diesel, asta a fost masina care am condusa apraope zilnic pana acum, dar nu imi place, pare masina de batrani)
-Ford Fiesta 2011 (Masina memei mele, cam mica)
As vrea o masina cat de cat ok ca dimensiune avand in vedere ca am aproape 2 metrii si 94 kg iar motorul sa fie cat de cat ok din punct de vedere al puterii

Răspuns Câştigător
| Arthiom a răspuns:

Ford focus, Wolkswagen passat, chiar autohtona Dacia logan, nu radeti ca e o masina chiar buna, Wolkswagen Golf.
Un mic sfat, niciodata sa nu te orientezi din prima dupa marci gen bmw/audi/mercedes "ca e mai smecher sau asa are toata lumea", interesul tau acum e o masina buna a carei piese sa nu te arda la buzunar daca se intampla ceva cu ea, si care sa aiba un consum decent. Eu personal nu mi-as lua bmw/mercedes/alfa romeo nici o data. In schimb in scurt timp o sa fac rost de un volvo happy.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu are importanta masura ta, are in schimb are importanta puterea unui motor, care consuma enorm.
Pentru un incepator, as recomanda, o masina mica, cu consum foarte mic de petrol, care nu costa mult, pentru ca, inevitabil o vei lovii si vei avea accident in primii 2 ani de soferie, din cauza lipsei de experienta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

VW Eos

| Nimeni10 a răspuns:

Ești începător si vrei audi a8 laughing, sfat la început Nu îți lua mașina scumpă, mergi pe mașina lui maicata pana prinzi experiența si după îți iei mașina