| numesiprenume0 a întrebat:

Ce se intampla cand ai masina in treapta 1 si o lasi sa mearga in spate? Stiu ca in functie de teren poate merge in spate sau in față, dar pe partea mecanica? laughing funda!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Huh?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca ai ambreiajul calcat, nu se intampla absolut nimic, motorul se invarte in sensul lui normal.
Daca e motorul oprit, masina bagata in treapa 1, ambreajul nu e calcat, iar masina se duce putin in spate, motorul se invarte putin inapoi; nici in cazul asta nu se intampla nimic rau, desi nu e recomandat sa invarti motorul in sens invers.

| danbnz a răspuns:

Reformuleaza intrebarea... nu are sens ce spui.

| Panamax a răspuns:

Raspunsul corect este da.
Funda?