| 50cent50 a întrebat:

Cum sa incarc bateria unei masini, deoarece am ascultat muzica la maxim cu motorul pornit si s-a dus bateria.(Nu m-ai porneste) E un Daewoo Cielo din 97.

Răspuns Câştigător
| express11 a răspuns:

Ok.atunci poti porni masina cu cabluri, cu cleme, se gasesc, si nu sunt scumpe, si bune sa le ai in masina mereu de la alta baterie de masina.sa ai grija sa le pui pe bornele plus minus corespunzatoare, adica plus la plus, minus la minus.deci le prinzi de bornele bateriei, de la una la alta.si daca uiti luminile sau asculti muzica incontinuu, se duce bateria, este ca un acumulator, de la telefon sau laptop.bafta!

5 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

S-a dus bateria de tot.sau este din cauza alternatorului, nu incarca.dar eu spun ca bateria nu mai este buna. daca ai motorul pornit, nu conteaza, bateria nu se descarca.

| 50cent50 explică (pentru express11):

Bateria este aproape noua...dar nu mai aree curent in ea

| express11 a răspuns (pentru 50cent50):

Nu avea cum sa se descarce daca motorul mergea.iei curent prin cabluri si pornesti masina, daca nu se incarca, ori alternatorul, ori ea este.mai ai apa in ea?

| 50cent50 explică (pentru express11):

Scuze am gresit eu la intrebare....motorul nu era pornit

| express11 a răspuns (pentru 50cent50):

Ok.atunci poti porni masina cu cabluri, cu cleme, se gasesc, si nu sunt scumpe, si bune sa le ai in masina mereu de la alta baterie de masina.sa ai grija sa le pui pe bornele plus minus corespunzatoare, adica plus la plus, minus la minus.deci le prinzi de bornele bateriei, de la una la alta.si daca uiti luminile sau asculti muzica incontinuu, se duce bateria, este ca un acumulator, de la telefon sau laptop.bafta!

| marian7474 a răspuns:

Dai curent de la alta masina s-au incarc-o la un redresor