| Devylgreen a întrebat:

De ce nu porneste masina si nu merg nici semnalizarile, avariile, becul din interior, nici cel din portbagaj si blocare usi? (tin sa mentionez ca, claxonul, faza lunga si scurta merg) Va rog ajutor! DAU FUNDA.

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Probabil ti s-a ars careva siguranta, prin care se alimeneaza in comun ecele aparate.
Trebuie verificate toate, iar ceea arsa trebuie schimbata cu una identica (ca amperaj).
Daca se arde din nou, atunci trebuie sa fie verificata intreaga instalatie electrica de un electrician auto, fiindca ai un scurtcircuit.

| Devylgreen explică (pentru Bula):

Cele de pe partea stanga a plansei de bord le-am verificat si nu sunt arse.

| Bula a răspuns (pentru Devylgreen):

In acest caz, ai un traseu de curent intrerupt, care trebuie depanat (tot de un electrician auto cunoscator, preferabil din service-ul fabricantului).

| TheTom7 a răspuns:

Ai schimbat ceva recent la masina? daca nu Bula are dreptate. Pot fi mai multe cauze, dar tind sa cred varianta lui Bula.

| MarianMoga a răspuns:

Ai ramas fara baterie?

| Devylgreen explică (pentru MarianMoga):

Nu, bateria este noua si este incarcata.

| MarianMoga a răspuns:

Uita-te la panoul ala de langa volan

| Devylgreen explică (pentru MarianMoga):

M-am uitat si toate sigurantele sunt bune