| BinLaden a întrebat:

Deci am implinit acum 4 zile 12 ani.Si am multi colegi care stau in fate acum de la 12ani.Eu ce sa fac? Ca stiti ca s-a schimbat Codul Rutier. Acum 5ani cand si-a luat tata permisul spuneac ca de la 14 ani dar am auzit la colegi si i-am vazut ca stau in fata. Deci eu ce pot sa fac? Ca am auzit ca de la 14 ani pe motacicleta si de la 12 in masina. Cine imi da un link sau fragment din codul rutier 2012 ii dau funda!

Răspuns Câştigător
| xDeyaDeeAx a răspuns:

Http://www.avocatnet.ro/......utier.html

Vezi aici scrie.

9 răspunsuri:
| EmiiLoveYou a răspuns:

Nu iti trebuie nici un link!
Daca ai implinit 12 ani ai voie sa stai pe scaunul din fata, daca porti centura de siguranta.

| Dotdotggg a răspuns:

Nu iti trebuie link sau fragment.De la 12 ani in sus ai voie in fata la masina.

| Antonica a răspuns:

Da, da s-a schimbat codul rutier si acum avem voie se stam in fata de la 12 ani

| emstrong a răspuns:

In ziua de azi nu prea conteaza cine sta in fata ca e tot aceeasi si politia nu iti zice nimic, da de la 14 ani ca trebuie sa iti faci buletin

| crystyvararu a răspuns:

Nu stiu link cu cod rutier da pot sa iti spun sigur ca ai voie s-a schimbat codu rutier cu ai auzit si de la colegi taihappy

| TheRedJumpsuiteApparatus a răspuns:

Eu am 14 ani si stau in fata la masina de pe la vreo 9-10 si niciodata nu mi-o spus nimeni sa nu stauwinking nu ai probleme, daca nu aveai nici cand era codu ala rutier de trebuia sa ai 14 si te lasau, dapai acumwinking

| LuluSiix a răspuns:

Pai atat timp cat folosesti centura de siguranta, nu-i nici-o problema, dupa parerea mea happy

| Bichi a răspuns:

La 14 ani stai in fata masini si la cati ani vrei tu pe motocicleta dar la 18 ani iti iei permisul de conducere

| axonanonimul a răspuns:

Stau in fata de la 10 ani si politia nu iti zice nimicwinking