| anonim_4396 a întrebat:

Explicati-mi si mie cum s-au blocat usile masinii, golf 4.
Telecomanda e stricata si folosesc doar cheia prin partea dreapta ca pe stanga nu merge, si s-a aprins si becul rosu la sofer care e alarma din fabrica, care se aprinde doar daca inchizi din telecomanda sau invers din cate stiu, ori s-a stricat si usa din dreapta?

13 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Duo la service sau in reprezentantă si te rezolvă ei.

| anonim_4396 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Daca se poate deschide portbagaju si intru prin el, merg usile pe interior oare?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru anonim_4396):

Incearcă

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu stiu boss, n-am fost acolo.

"s-a stricat si usa din dreapta?"
Vrei sa zici ca aveai vreo usa buna pe emblema nefiabilitatii nemtesti?
E regula nescrisa ca la Golf 4/VAG din 1900 luna a 10-a, tot ce tine de inchiderea centralizata e mort de cand a fost adusa din Germania.
Descuie-o cu cheia si roaga vreun vecin sa-ti scoata toate mufele de la yale, ca sa nu mai ai surprize din astea "placute".
De fapt stai, ca nu poti incuia usile manual la Golf 4, mi se pare...
Gunoi.
Oricum nu-ti fura nimeni din asa ceva, eventual isi face nevoile.

| anonim_4396 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Se inchide si manual.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Daca nu te pricepi, nu mai da raspunsuri de rahat

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Chiar nu ma prikep sad
Refuz lucrarile de genul, ca nu renteaza financiar, si nici nu exista piese bune pentru ele.
In service-urile in care am lucrat, bineinteles ca era plin de VAG-uri cu probleme la usi, si n-am vazut nici un electrician care sa le faca si sa nu se intoarca peste 2-3 zile.
D'aia iti zic oarecum prieteneste, daca poti sa traiesti cu problema, traieste. Ca rezolvare rentabila pentru asa o raie nu exista. Pune banii aia in pusculita si ia-ti o masina din afara grupului VAG.
Sa cresti mare!

| anonim_4396 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

E vechea masina lu' tata
Eu sunt somer laughing laughing

| anonim_4396 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Tu ce conduci

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Conduc ceva de pe vremea lui Golf 4, 1.9 diesel cu 150cp, euro 4 cu dpf si 5 usi care functioneaza perfect. Navigatii, clima, senzori, xenoane... Polamea.
E un concurent de-al Passatului, la bani de Polo. Adica o alegere de om sanatos la cap, nu vreo tigaie din grupul VAG.
Dar am in curte foarte multe masini (bune de fier vechi), care n-au probleme cu nici o usa. Ca nu sunt VAG.

| relian a răspuns:

Deci nu mai poti deschide usile cu cheia mecanic? Asta chiar ca e conspiratie, or fi ceva extraterestrii prin zona, tio fi acaparat masina, nu te mai lasa sa intri laughing
Ce poti sa faci, cauta si tu pe Youtube dar in limba engleza, baga si tu ceva genul : car door won’t open – from inside or outside, ori ceva semanator si gasesti video, unia au patit si arata ce au gasit.

Daca la tine nu merge nici cu cheia, ar putea sa fie ceva ruginit acolo la incuietoarea usii, nu mai actioneaza mecanismul ala, o avea rugina, mai ales daca masina e veche, in zona aia patrunde apa, de la ploaie, bine nu ajunge pe piesele alea, dar cand ploua acolo e ceva mai umed, este umezeala si tot ce se poate sa fi ruginit incuietorile.

Va trebuie sa desfaci tu din interior, ai spus ca poti intra prin portbagaj, deci desfaci panourile de la usi si verifici la incuietoare daca e rugina acolo sau so fi desfacut ceva cblu ori tija ce o avea.

Sa defaci panoul fara ca usa sa se deschida e mai greu, dar nu imposibil.
Bafta

| Scorillo a răspuns:

Prezinta semnne de deces - cat vrei sa mai tragi de ea?
Bag-o pe olx : nu bate, nu troncane...

| anonim_4396 explică (pentru Scorillo):

Chiar nu troncane laughing