| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU, am un BMW E36 si am rezervorul plin, dar acul imi indica mereu zero, de ce, va rog ajutati-ma, ofer funda! Multumesc!

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E stricat sistemul electronic

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ti s-a dat ceasul peste cap.

| Scherimuvi a răspuns:

Ti s-a stricat senzorul de indicare din rezervor. Exact ca la toaleta, atunci cand tragi apa, ai un plutitor care opreste apa atunci cand nivelul de apa a ajuns la inaltimea setata. La masina acest "plutitor" iti indica cat combustibil ai tu in rezervor.
Te duci frumos la un magazin de piese auto si-i ceri un senzor de nivel pentru combustibil.

| Blekz a răspuns:

Si eu am patit la fel deoarece am mers cu el pana ce nu am avut aproape deloc benzina in rezervor. Dar dupa ce am facut vreo 2 plinuri si-a revenit.

| razvan131997 a răspuns:

Posibil sa fie plutitorul din rezervor sau vreun fir intrerupt.