| Grrzcj12hdh a întrebat:

Hey lume tongue o mica intrebare pot lega un subwoofer fara amplificator direct de la boxele din fata din usi la masina? ( asa mi-a zis cineva ca se poate ) se poate? Functioneaza metoda asta? Exista ceva riscuri? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Normal ca se poate atat timp cat impendata subwoofer-ului este cel putin egala sau mai mare decat a difuzorului original (daca originalul are 4 ohmi si subwoof. are 8 e OK-se va auzi mai incet, daca cel original are 8 si subwoof. are 4 exista riscul sa arzi etajul final al amplificatorului) dar in ambele cazuri va reproduce numai frecventele joase. Vei auzi infundat.
Ce faci cu celelalte frecvente (medii, inalte).

| Grrzcj12hdh explică (pentru horia2012):

Deocamdata nu am si amplificator de muzica la masina da acuma ma duc sa mi-l pun si sper ca boxele originale sa aiba ohmi mai mari decat subwooferul tongue revin cu informatii...

| Grrzcj12hdh explică (pentru Grrzcj12hdh):

Merge big grin intr-adevar se aude un pic infundat da mi de ajuns pana imi iau un amplificator big grin