| dygas a întrebat:

Instalare subwoofer si statie pe masina: vreau sa instalez maine un subwoofer si o statie pe masina, mi am cumparat cabluri tot ce trebuie. problema e ca nu am mai cumparat si filtre sau fel si fel de chestii ce am auzit si eu, are ceva daca mi le monteaza la service doar cu firele ( firul gros de la baterie pentru curent, semnalul din casetofon si ce o mai fi fara nici un fel de filtru, sigurantze sau alte alea). va rog care se pricepe sa-mi raspunda.multumesc

4 răspunsuri:
| FPI a răspuns:

De cati watt sunt subwoofer-ul si statia ca sa iti pot da raspuns daca merge pe direct sau nuhappy

| dygas explică (pentru FPI):

500 w statia si 1000w subwooferul, le-am legat pe direct fara nici un fel de siguranta si merge...

| FPI a răspuns (pentru dygas):

Pai sigur ca merge dar nu-i tocmai indicat sa faci chestia asta nu vreau sa te sperii dar daca pe udneva a ramas neizolat ii cam urata treaba poate duce si la un mic incendiu, asa ca pune-i o siguranta ca nu ii greu sa faci chestia astahappy

| EddiWeed a răspuns:

Pe firul rosu care alimenteaza statia din baterie trebuie sa ai siguranta, mai trebuie sa ai o siguranta in statie.se monteaza usor, trebuie sa alimentezi statia de la baterie(+)ia masa sa o legi pe caroserie, faci conexiunea intre casetofon si statie, iar in statie conectezi subwooferu