| Dahdg a întrebat:

La o masina se poate da kilometrajul peste cap?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cu dosar penal inclusiv

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da.
Prima mea masina a fost o Dacie, am luat-o la 99. 400km in bord, in scurt timp s-a facut 00000.
La Golf 3 stiu ca e kilometraj digital, dar dupa 299.999 se reseteaza. Revine la 0, si dispare inscriptia "total". Se vede ca nici nemtii nu aveau incredere in "fiabilitatea" lor.
Majoritatea masinilor se reseteaza cand ajung la 999. 999km
https://www.youtube.com/watch?v=q1doQvgvROE&ab_channel=AntalKrist%C3%B3f

| Dahdg explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Vreau sa cumpar un pasat 1.6 benzina.si are 370.000 mile si mie cam rusine as spune asa...)))

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Dahdg):

370.000 mile = 595.457 km.
La kilometrajul ala, benzinarele VW consuma cate 1l de ulei la 100 km, si sunt pe la a doua cutie de viteze.
Unde mai pui ca te lasa saptamanal cate un brat, rulment, telescop, etc.
In bord banuiesc ca are toate becurile galbene aprinse, ca orice VW trecut de 300. 000km.
Nici macar un Logan de 500. 000km nu e o idee la fel de proasta ca Passat cu rulajul ala.

| Dahdg explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Ok dar decat un dissel de 1.9 sau2 zic ca e m-ai ok de aratat arata super. Passat, an 2000, 1.6 benzină, climatronic, jante aluminiu, abs, esr, magazie 6 CD-uri, schimbat în noiembrie 2018 toate brațele, telescoapele fata spate, schimbat ambreiaj in Ian. 2019, ulei+ filtre in Ian 2019, mașină funcționează foarte bine.
ITP valabil pana in aprilie 2020!
Ofer certificat fiscal pe loc. Uite descrierea masini 1200 cere €

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Dahdg):

Passat din 2000 ramane un gunoi. Poate fi cu orice motor.
VW se lasase deja din facut masini, pe vremea aia.