| Didutza30 a întrebat:

Pot face asigurare la un vehicol chiar daca nu am permis? Am nevoie urgent!

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Poti face asigurare si daca ai permis si daca nu ai, nu trebuie nici macar sa fii proprietarul tractorului, ci doar sa detii informatiile necesare (vezi copii ale documentelor, asigurarea veche etc).
Daca nu te descurci, contacteaza-ma pe privat.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca masina este proprietatea ta atunci poti face.

| Didutza30 explică (pentru Ioandelasal):

Aici e vorba de un tractor. Daca e pe numele meu.Nu-mi trebuie permis nu?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Didutza30):

Pentru tractorul agricol nu trebuie permis, pentru cel rutier trebuie permis categoria Tr.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Asigurarea o face propietarul vehiculului indiferent daca are permis sau nu