Întrebare recomandată | R3sPeCt a întrebat:

Sall allz! Deci, vreau sa fac permisul(toate categoriile)in Romania. Vreau sa stiu cat costa si daca e vreo problema faptul ca am permis italian categoria B... vroiam sa il fac in Italia dar costa prea mult(peste 3000 de euro). mersi

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

In Romania te~ar costa in jur de 3700 RON. Daca mie pentru C ~ CE si D imi ia 2900 tiew putin mai mult pentru A si B fata de restul categoriilor iar de atestate pentru transport marfa si persoane ca altceva nu~ti trebuie te costa 300 de euro plus 100 si ceva de euro pentru cardul tahograf daca te bagi pe autobuz sau tir e necesar si acel card sa~l ai la indemana.

| Standby_Lucian_1995 a răspuns (pentru mgtow):

Diferenta majora este ca in Italia iei mult mai usor decat in Romania laughing

| mgtow a răspuns (pentru Standby_Lucian_1995):

Esti sigur ca nu se da poligon? Dar e mai scump daca zici ca e mai usor ca la noi.

7 răspunsuri:
| R3sPeCt explică:

Multumesc baieti! mi-a fost de folos, asa imi fac o idee pentru cand ma intorc in tara! numai bine si multa sanatate

| mgtow a răspuns (pentru R3sPeCt):

Sa fii sanatos, eu ma angajez in Romania pe tir dupa ce fac scoala.

| my23ro a răspuns:

Adaug la ce a spus Spetznaz ca daca ai deja permis de Italia categoria B, nu mai dai aici o data B-ul.
Iar dupa ce iti iei aici in Ro toate categoriile, mergi in Italia si iti schimbi permisul romanesc cu unul italian, asta doar daca vrei, si iti vor fi recunoscute toate categoriile pe care le-ai dat la noi in tara.

| mgtow a răspuns (pentru my23ro):

Zice ca are B dar il costa prea mult, atunci nu~l are sau a gresit cand a scris dar oricum atat in Italia sau Romania meseria ca profesionist e bine platita, cine nu e multumit sa plece afara in strainatate.

| Sandu_Iulian_1992 a răspuns:

Buna,am 20 de ani si vreau sa dau de permis pentru toate categoriile odata, se poate da daca nu am permis deloc