| Alyn_Corduneanu_1994 a întrebat:

Salut, am o intrebare.
Am montat un set la scuter in 2 timpi si am pus pistonul cu sageata in sus spre carburator si acum mi-am dat seama ca nu e bine. Ce se poate intampla de la chestia asta?
Si segmetii nu m-am uitat cand i-am pus. Adica cel de foc si compresie. Are ceva?
Am mers foarte putin asa. Trage mai bine daca il desfac maine si intorc pistonul si ma uit la segmenti? Sau ce se intampla?

2 răspunsuri:
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Tu esti ala care a legat bateria invers cu + la - si a pornit motorul!