| Georgian22 a întrebat:

Salut..Am un Peugeot Boxer 2.8 hdi(din 2008)..Am mers cu cu o zi in urma si a doua zi, seara am vrut sa plec cu ea ..candbig grinau la cheie :motorul invarte dar nu porneste...mentionez cand pun contactul nu am lumini, semnalizare, nu imi indica nimic in bord..si incepe sa o ia razna adica:ACELE de la turatie si acceleratie se se misca pe loc foarte repede...CE E DE FACUT?

Răspuns Câştigător
| vw9378 a răspuns:

Probabil ai baterial slaba. Schimba bateria, dar inainte de asta verifica alternatorul daca incarca, sa nu te trezesti ca e releul de incarcare defect.

| Georgian22 explică (pentru vw9378):

Mersi ca ai incercat sa imi dai un raspuns..am aflat. problema era de la firul care duce la borna.totusi iti dau funda

1 răspuns: