| DorianCapone a întrebat:

Salut! La ce vârstă ma pot înscrie la școala de șoferi? Adica cand pot face acele acte eu vreau să încep la 17 si 9 luni, trebuie sa ma înscriu înainte de vârsta de 17 ani si 9 luni nu?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te poti inscrie cu ceva mai repede, nu exista prevazuta o anumita perioada, depinde de scoala de conducere.

| DorianCapone explică (pentru Ioandelasal):

Adică de ex daca eu vreau sa mă înscriu cu o săptămână doua înainte de 17 si 9 luni merge nu? (In București)

| Ioandelasal a răspuns (pentru DorianCapone):

Da, poti sa te inscrii.

| Brizbriz a răspuns:

Cand vrei
totusi examen nu poti sa dai decat dupa ce ai implini 18 ani
in general, da, asa se face, te inscrii la 17 ani si 9 luni, si imediat cum implinesti 18 si dai examen

totusi, daca te mananca atat de tare, atunci in Italia examen poti da la 16 anihee hee