| Cosminel1192 a întrebat:

Mai am 3 sedinte de conducere(scoala de soferi) si inca am probleme. Nu stiu cum reusesc,o sedinta conduc bine,iar alta praf. Cand credeam ca sunt ok, am pecit de o gramada de ori urmatoarea sedinta. Voi ce faceti/cum ati facut sa fie ok? Si din a cata ora ati inceput sa conduceti bine in adevaratul sens al cuvantului?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In ultima zi inainte de examen mi-a murit motorul de 2 ori si la examen am trecut fara nici-o greseala

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cand am inceput sa conduc bine in adevaratul sens al cuvantului?

pai dupa vreo 5000km dupa ce mi am luat permisul

| Cosminel1192 explică (pentru suntserios):

Esti foarte 'serios'.

| suntserios a răspuns (pentru Cosminel1192):

Pai ce tu ai impresia ca inveti sa conduci dupa 3-4 ore de invarteala prin oras? nici sa nu iti inchipui. Primii 3-4000 km o sa fie pline de greseli de incepator

| Cosminel1192 explică (pentru suntserios):

Eu nu voiam sa aflu in cat timp ajung sofer profesionist. Vroiam sa stiu cam in cat timp ajung sa ma descurc la volan, la orele de conducere.

| iulianr a răspuns:

Nu trebuie sa te descurajezi din asta. Eu in ziua examenului am mai facut jumatate de ora de "antrenament" cu instructorul si atunci mi-a murit motorul si nu am acordat prioritate...atunci eram sigur ca nu voi lua examenul, dar din fericire, am reusit sa ma calmez si totul a decurs bine. De spus din a cata sedinta am invatat sa conduc bine, nu pot...de exemplu, in primele doua sedinte m-am descurcat excelent, dar in urmatoarele doua sau trei am gresit incontinuu si am reusit sa-l enervez pe instructor, care era un om foarte calm.
Trebuie sa ai incredere in tine.