| Aries a întrebat:

Salut, o intrebare va rog: dau drumul la aer conditionat la masina dar baga caldura; ce ar putea fi? lipsa freonului? Daca da, cam cat costa o reincarcare?

Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @Aries! Mai degrabă e o problemă cu partea electrică- verifică mai întâi dacă compresorul dacă primește comanda electrică. Dacă nu e de la compresor, verifică conducta de la climă care are o valvă ca la roată- deschide-i dopul și apasă pe valvă în interior- dacă iese gaz are freon și alta este cauza.
O seară cu zâmbet să ai!

6 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

laughing ce mai raspunsuri laughing

| mgtow a răspuns:

In jur de 25 - 30€ costa o reincarcare.

| Angel0 a răspuns:

Nu neaparat.La mine ultima data a fost un contact imperfect in instalatia electrica a masinii.Un electrician auto autorizat a cautat cu testerul 3 zile problema, la Renault in reprezentanta au gasit si rezolvat in 30 de min.

| mklu a răspuns:

Rola intinzatoare, care intinde cureaua c3e angreneaza compresorul mai trebuie reglata sa tina cureaua stransa, ori lipsa freonului. In buc o reincarcare cu freon costa in medie intre 120 max 180 ron

| Aditzu1988 a răspuns:

Exact freonul e sigur de vina. Dar din pacate nu am idee cat costa o reincarcare.

| Fafy a răspuns:

Deci...e greu de spus! dar poate trebuie reincarcata clima sau trebuie sau e ceva legat de clapeta si trebuie inchisa sau deschisa...nu stiu sigur