| ZbarMario a întrebat:

Salut, se lipește mai bine petecul pe camera de bicicleta cu super glue sau picătură in loc de soluție specială? Super glue -ul lipește instant, cu soluția durează mai mult

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Moment, Prenandez, Bison, etc. Sunt adezive speciale pentru cacuciuc. Intreaba la chimicale!

| gabicoo a răspuns:

Superglue nu e pentru treaba asta!

| Vântulalb a răspuns:

E mai bine sa lipesti cu solutia soeciala care tine mai mult.

| Mirel4412 a răspuns:

Cu super glue se lipeste intr-adevar bine, doar ca exista riscul sa arda camera si sa faci o gaura ireparabila, deoarece e un acid puternic, daca il pui pe o bucata subtire de material o sa vezi cum iese putin fum din aceasta.
•Cand faci pana, cauti in cauciuc dupa ce a cauzat pana( daca e ceva micut gen ghimpe) sa nu faci iar pana, marchezi locul, dai cu smirghel sa se lipeasca petecul, pui lipici pe camera si petec( astepti 10 secunde) dupa ti petecul strans.

| Gligore2000 a răspuns:

Superglue este casant, adezivul special este elastic.