| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in cautarea unui post de consilier receptie service auto si doresc sa ma informez cam ce salariu as putea cere pentru aceasta pozitie tinand cont ca nu am experienta anterioara pe o pozitie similara?

De asemenea daca stie cineva si ma poate ajuta sunt curios unde poate ajunge salariul unui consilier cu experienta sa zicem de peste 5 ani sau a unui sef de service.

Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Logica patroniilor romani e sa prinda angajati cu vechime, cine nu are moare de foame. Incearca sa iti faci viitorul printre straini nu unde iti zic dusmanii ca e viata buna in Romania sa ramai si sa tragi amarul pe langa ei. In strainatate te trateaza bine, salariu bun si orar de 8 ore pe zi. Dupa ce trece criza te bagi pe felie.

| twingoo a răspuns (pentru mgtow):

De angajat as gasi unde sa ma angajez si in tara, ideea este ca nu vreau sa imi pierd cativa ani din viata si sa imi dau seama ca traiesc de pe o zi pe alta chiar daca fac ce imi place...

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru twingoo):

Din salariu oricum vei supravietui, nu trai. Poate doar daca ai un salariu de minim 1000 Euro sa ai bani sa duci o viata cat de cat normala (nu numai strictul necesar)
La inceput probabil te vor angaja cu un salariu mediu pe economie, undeva in jur de 1500 RON/luna.