| AndyPeScurt a întrebat:

am 18 ani si vreau sa imi cumpar prima masina...
Ce parere aveti.
http://www.autovit.ro/dacia-logan-C35080935.html
Tin sa mentionez ca masina nu va ramane asa.
O sa i schimb:
Volanul ( vreau sa i pun unu de piele cu sigla Dacia si cu comenzi).
Jantele
Sistemul audio
Sa i pun niste caluti(cam cati pot sa i pun)
Un sistem de navigare dvd player 7 inch
Dvd player in tetiere.
Body kit
Lumini sub masina
Deschidere usi+portbagaj prin telecomanda(vreau sa renunt la manere)
Ceasurile de bord.
Si cam atat.
Cat credeti ca m-ar costa.
Buget maxim 15.000€.
Se merita investitia...
Si masina?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Hahaha ...iei o masina de 2000euro ca sa bagi in ea de 7 ori mai mult? proast afacere, da proasta rau de tot.

vezi sa nu ramai fara certificat de inmatriculare de la beculetele alea de sub masina

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru suntserios):

E pustan, are 18 ani (daca i-o avea si p-aia) si habar nu stie pe ce lume traieste.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Trebuie sa recunosc, si eu la 18 ani cand mi-am luat prima masina, nici n-am pornit-o ca m-am uitat direct la interior sa vad ce "neoane" pot sa-i pun laughing
Dar totusi mi se pare ca ai ganduri prea NFS pentru 18 ani... Cred ca mai ai de asteptat ceva pana atunci.
Din lista ta, multe sunt kitsch-uri la ora actuala, si cand iti tragi masina numai la tampeniile alea nu-ti mai sta capul.
O masina personalizata in ziua de azi are:
-jante de aliaj
-geamuri fumurii (nici astea nu prea mai sunt la moda)
-un mp3 player decent (ai sa realizezi ca DVD-ul in masina e ca frigiderul in baie, la 10 minute dupa ce il instalezi)
-niste becuri cu LED pe ici-colo, ca schimba peisajul
-un subwoofer + statie.
Calutii in plus la o masina ieftina cu cea mai mica motorizare sunt o aberatie mare de tot. Cine vrea putere, baga direct 1.6 16v, sau 1. 6mpi + turbo si alt soft sau un motor potent de la Renault, care se "pupa" cu restul masinii.
Apoi, mai exista tot felul de nebunii, daca chiar esti dispus sa spargi bani doar ca sa ai masina mai "altfel", cum ar fi:
-suspensie pe perne de aer
-vopsea "shukara"
-o evacuare full inox sa sune de parca ar fi ceva ce nu e
-diferite automatizari si nebunii pe ici-colo, cum ar fi portiere/capote care se deschid pe dos, ca sa arati ca te plictiseai, si te incurcau banii.

| AlexAndrei96 a răspuns:

Frate, ai gusturi maxime. Eu iti recomand daca tot ai atatia bani, ia-ti un Audi/Ford sau orice altceva. Ia-ti ceva bun din start, fara s amodifici tu.