| alexcze2002 a întrebat:

Salut TPU,am nevoie de un sfat de la cineva cu experienta in domeniu. Vreau sa cumpar un ATV,dar sunt foarte dezamagit de piata din ro, adica atv bmw la 300-400-500 euro hammer si toate prostiile. Vreau ceva bun sa tina,si nu ceva extrem, pentru ca o sa fie primul atv.In jur de 1000-2000E ar fi ok,oricum o sa cumpar second-hand, ca nu arunc 2000e pe un atv.Am gasit la un momentdat un shineray xy200st-6a 400km folosit la 700euro,si mi s-a parut extrem de convenabil,ce pareri si sfaturi aveti? Mersi!
P.s: Sa nu fie doar de strada/curse,vreau si pentru drum mai rau, sau de padure.

3 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Cauta un atv de firma, nu toate chinezariile de pe piata.
Cauta ceva produs de Yamaha, Honda, Aprilia, astea gen hammer. bmw, linhay, sau ce denumiri or mai avea sunt niste chinezarii de doi bani, de aia si pretul lol asa de mic, desigur ai garantie, dar e cam de decor acea garantie.

| alexcze2002 explică (pentru OldSoul):

Mersi mult de sfat, niste modele in "buget" ar fi super.

| alexcze2002 explică:

Ce pareri aveti despre yamaha grizzly? Nu cele mari de peste 250-300.