| Doru96 a întrebat:

Am o dilema, detin o skoda fabia 1.4 MPI si cand pun contactul apare EPC, dar cand pornesc dispare. Este vreo problema...sau doar cand este pornit motorul este o defectiune?

Răspuns Câştigător
| ombladon a răspuns:

Daca se stinge cand pornesti motorul, nu este nimic, asa si eu inainte sa pornesc, mi se parinde cel de la baterie si cel de la ulei

| Doru96 explică (pentru ombladon):

Merci, si la mine se aprinde ala pentru ulei.dar tot la fel se stinge dupa ce pornesc. Nu e nici o problema.

| 0rlando a răspuns (pentru Doru96):

Este normal să se aprindă cam toți martorii din bord când pui contactul, după câteva secunde se sting o parte din ei, apoi după ce pornește motorul se sting și restul.