| JaguarSType a întrebat:

Tocmai am achizitionat un https://www.google.ro/......ps?/search si sunt foarte impresionat de aceasta masina! Are motor 1.6 si trage foarte bine, consum de 6 % si 7, 8 in oras! Voi ce parere aveti despre aceasta masina?

Răspuns Câştigător
| ElGreco21600 a răspuns:

Probleme la tablarie in ce sens? Tatal meu pana acuma nu a avut nici o problema cu tablaria. Si nu fac deloc masini ieftine. totusi, fac parte din GM. Au piese foarte bune si la un pret rezonabil. Adica ei si Ford-ul sunt cei mai fiabili.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Opel face in general masini ieftine si cu probleme la tablarie, mai ales modelele vechi.

Na acuma ce putem spune de o masina veche de 20 ani... cu ti o fi norocul

| suntserios a răspuns (pentru ElGreco21600):

Cunosc 2 persoane care s au plans de rugina la opeluri sub 8 ani vechime... na acum poate conteaza si cum a fost intretinuta, dar la o masina de 20 ani probabil ca rugina e ceva normal

| ElGreco21600 a răspuns (pentru suntserios):

Probleme la tablarie in ce sens? Tatal meu pana acuma nu a avut nici o problema cu tablaria. Si nu fac deloc masini ieftine. totusi, fac parte din GM. Au piese foarte bune si la un pret rezonabil. Adica ei si Ford-ul sunt cei mai fiabili.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La cealalta intrebare spui ca ti-ai luat Vectra A 1.8 16v, acum zici ca e Astra F 1.6?
Hotaraste-te.
Eu am avut de amandoua, si am fost oarecum multumit de ele. Vectra nu mi s-a parut mare branza, era 1.7TD, mi-am dorit-o mult dar dupa ce am cumparat-o mi-a scazut entuziasmul, mi s-a parut doar un tractoras diesel.
Nu fusese ingrijita prea bine, dar nici omorata nu era.
Am avut multa rugina la podeaua portbagajului si putin la aripile spate, sub bara, in rest se tinea bine la tabla, la intretinerea de care a avut parte (vopsea originala, nu cred ca mai vazuse tinichigerie niciodata). Era foarte spatioasa, si usor de condus.
Astra F am condus mai multe, si am avut pentru putin timp una 2.0T. Sunt foarte misto, au o stabilitate incredibila, iar motoarele sunt reusite toate, incepand de la cele 1.4. Problema la ele este doar tabla, pragurile, aripile spate si capota ruginesc usor si trebuie tinute din scurt. In rest e o bijuterie, Golf 3 nu ajunge nici la piciorul broastei, fata de Astra F.

| JaguarSType explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Pun mai multi intrebari de pe contul meu nu numai eu! oricum sunt 2 masini diferite nu e nici o incurcatura. Este un opel vectra si un opel decapotabil!

| ElGreco21600 a răspuns:

Opel întotdeauna o sa faca masini foarte bune. Tatăl meu are un Astra din 2007 si e exceptional. Masina ca a ta a avut si unchiul meu pana si-a luat un Chrysler, di aproape ca a plâns când a vândut masina. Vectra A este foarte bine construita. Sa o stapanesti sănătoswinking

| JaguarSType explică (pentru ElGreco21600):

Multumesc happy

| JaguarSType explică (pentru JaguarSType):

Multumesc ELGRECO happy