| Stef29 a întrebat:

Salut tuturor! Peste ceva timp implinesc frumoasa varsta de 18 ani. Am decis sa imi iau un BMW 323I din `99. Ce parere aveti despre aceste masini? Sunt bune? fiabile? rezistente? Se strica usor? Si mai am o dilema in legatura cu, cosnumul, este l/100 km sau l/km? Intrebarea asta ma macina, acand in vedere ca benzina tot se scumpeste. Merita sa cumperi o asemenea masina?
Fundita pentru cine ma ajuta!

Răspuns Câştigător
| Digital112 a răspuns:

Consumul e l/100km! Normal sunt fiabile! masina nemteasca frate! bmw inteleg! fita! de ce din 99? Babaciune! De ce nu iei alta! ex: opel 2005 sau altceva de la 2000 in sus? masina nu cumperi in fiecare zi! I-ati una mai tinerica!

| Stef29 explică (pentru Digital112):

De mic am crescut cu BMW, adica tata a schimbat vreo 3. Nah, BMW e la inima mea. big grin Daca ma intelegi.

17 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Altii la 18 ani abia au bani de tramvai.Si tu vii aici cu fite dinastea.Ca sa stie toti ca tu iti iei BMW? Ia-ti ce vrei.

| Stef29 explică (pentru darrio2007):

E ceva ce nu intelegi, Nu imi iau BMW pentru fite si nici pentru ca a avut tata, il iau pentru ca imi place puterea si adrenalina dezvoltate de ele. Si mai e aspectul ala patratos care ma omoara.

| darrio2007 a răspuns (pentru Stef29):

Eu am inteles foarte bine.Cred ca ar trebui sa iti iei exact ce iti place.Nu vad de ce ar conta parerea noastra.O seara buna.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cea mai proasta alegere pe care o poti faci. Incepator, tractiune spate, masina veche de 15 ani, consum enorm, motor mare

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca stai la munte, sau intr-o zona in care iarna tine 5 luni, cum e la mine, ai sa te pisi pe BMW, si ai sa-ti cumperi Logan, ca mine rolling on the floor Daca locuiesti "pe drept", ia-ti.

| PedoBarbie a răspuns:

Tu vrei să te lauzi că-ţi iei tu maşină scumpă.

| Stef29 explică (pentru PedoBarbie):

Stii ceva, ia nu te baga. E alegerea mea ce masina imi iau, si am tot dreptul sa consult toate persoanele care vor sa ma ajute. O seara faina!

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

E un fier ruginit care are varsta de 15 ani, ce fiabilitate mai vrei de la el?

| LTAA a răspuns:

Ia-ti BMW, dar sa nu vii sa ni te planginoua, ca are vreun defect, este o masina de 15 ani!
Uite niste alternative: Dacia Logan, Solenza, Daewoo Tico, Matiz, cele mai bune daca abia ai luat permisul!

| Digital112 a răspuns (pentru LTAA):

Mai bine un bmw care sa-l ti de decor, decat logan laughing

| LTAA a răspuns (pentru Digital112):

Este "normal". happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Masinile nemtesti sunt intotdeauna rezistente si fiabile doar ca ai consum 10% depinde de tine... merita sa cumperi o asemenea masina dar are taxa de timbru platita? Consumul se calculeaza la 100 de km

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa faci si l/km

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Respectivele bmw-uri parca au motor de 2.5?
Daca impozitul anual care gadila undeva pe la 1000 de lei si RCA-ul ceva mai scump nu e bai. de restul poti afla si pe goagal mai multe.
Mi-am bagat nasul aici doar ca sa fiu sigur ca nu iti scapa taxa asta.

| JIGHIRUS a răspuns:

Am inteles! Fan bmw! Se cunoaste diferenta! din totdeauna bmw, mecedes au fost si vor fi masini superioare! Sfatul meu, daca ai bani si chiar vrei, cumpara o masina bmw cat mai tanara! nu cumperi masini in fiecare zi! E doar un sfat! Bafta la alegeri!

| 93MDV a răspuns:

Este un bmw pe benzina daca o calci calumea poate sa iti consume si 20l/100km, daca vreau un e46 neaparat ia-ti un 320d adica diesel, si sa ai grija cum il conduci este cu tractiune spate (propulsie)